У Вінницькій міській раді підписали договір про співпрацю з АТ «КРЕДОБАНК»

Сьогодні, п’ятого листопада, у Вінницькій міській раді відбулося підписання Генерального договору про співпрацю між виконавчим комітетом міської ради, ГУ ДПС України у Вінницькій області та АТ «КРЕДОБАНК». Співпраця стосуватиметься Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів міського бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади (ВМОТГ). 

Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів бюджету ВМОТГ було розроблено в рамках виконання заходу «Фінансова підтримка МСП» Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва ВМОТГ на 2017-2020 роки.

Департамент економіки і інвестицій провів роботу з представництвами дев’ятьох банків та наразі погоджено проект генерального договору з АТ «КРЕДОБАНК» та ГУ ДПС України у Вінницькій області, окрім того проект договору затверджено рішенням виконавчого комітету.

«Це перший комерційний банк, який підписує договір з органами місцевого самоврядування про співпрацю. Ми надіємося на те, що це піде на користь середньому та малому бізнесу,  вінничанам і місту в цілому.  В найкоротший час ми вже відпрацюємо певні кроки по роботі в цьому питанні», – сказав заступник міського голови Микола Форманюк.

У Вінницькій міській раді підписали договір про співпрацю з АТ «КРЕДОБАНК»

Залучення нових банків-партнерів дозволить значно збільшити коло потенційних учасників процедури компенсації та підвищити рівень обізнаності підприємців про такий інструмент здешевлення вартості кредитів на розвиток.

«Я радий бути на цій події, тому що для нашого банку малий та середній бізнес є одним з головних напрямків діяльності. «КРЕДОБАНК» – це головна польська інвестиція в Україну, головний наш офіс у Львові, але філії присутні у всіх регіонах країни. Найближчим часом банк приєднається до державної програми з енергоефективності. Вінниця для нас є одним з цікавих прикладів роботи, ми сподіваємося на тісну співпрацю», - зазначив виконавчий директор АТ «КРЕДОБАНК» Євген Заіграєв.

Директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян зазначив, що у місті вже є результати програми. Про ефективність роботи Порядку свідчать збільшення надходжень до бюджету Вінницької міської ОТГ та динаміка кількості нових робочих місць підприємців, які стали учасниками процедури компенсації. 

У Вінницькій міській раді підписали договір про співпрацю з АТ «КРЕДОБАНК»

Так, за І півріччя 2018 року учасниками процедури компенсації було сплачено до бюджету Вінницької міської ОТГ 1,7 млн грн, а за І півріччя 2019 року вже 2,6 млн грн. Тобто за рахунок розширення діяльності учасниками процедури компенсації, які взяли кредит на розвиток підприємницької діяльності, загальна різниця обсягу сплачених податків склала 933 тис. грн (+55%). В той же час за І півріччя 2018 та 2019 років компенсація склала тільки 360 тис. грн. Також, у першому кварталі користування кредитом учасники процедури компенсації створили 121 нове робоче місце. 

Довідка:

Станом на жовтень 2019 року:

  • видано кредитів банками партнерами на загальну суму: 7,9 млн грн;
  • видано кредити в рамках порядку компенсації 7-ми суб’єктам господарювання;
  • сума компенсації учасникам процедури компенсації за 2018-2019 роки склала 560 000 грн;
  • залучено 2 банки-партнера: АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк»;
  • у позичальників компенсація покриває від 25% до 100% платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту).

Отримання кредитів дозволило підприємцям закупити нове обладнання, збільшити заробітну плату працівникам, поповнити обігові кошти, закупити сировину та загалом здійснити низку заходів щодо розвитку власного бізнесу.Переглядів: 3495
Поширень: 2