Вже на початку наступного року у Вінниці запрацює перший дитячий садок на основі муніципально-приватного партнерства

У Вінниці впроваджують пілотний інноваційний проєкт в дошкіллі. Це дитячий садок, який працюватиме на основі муніципально-приватного партнерства: співпраця міської ради з гімназією «Дельфін». Планується, що заклад зможе приймати своїх вихованців  у січні 2020 року. Його зможуть відвідувати й діти ЖК «Авалон» та з сусідніх вулиць, але їхні батьки платитимуть так, як за перебування у звичайному муніципальному садку. У такій співпраці вже є зацікавленість й інших приватних садків. Про деталі роботи такого ДНЗ йшлось сьогодні під час прес-конференції, яка відбулась у міській раді.

На початку листопада виконком міської ради ухвалив рішення про впровадження муніципально-приватного партнерства у сфері дошкілля. Переможцем конкурсу на оренду приміщення садочка на вулиці Трамвайній стала приватна гімназія «Дельфін». Саме цей заклад облаштує садок на 5 груп на базі орендованого ДНЗ 

Планується, що цей інноваційний заклад буде відвідувати на початковому етапі 100 діток, але у подальшому є можливість забезпечити місцями 150 діток. У ДНЗ прийматимуть дошкільнят з загальної міської черги. Утримання дітей в закладі частково компенсують з бюджету за принципом «гроші йдуть за дитиною». 

Галина Якубович розповіла, що створення такого проєкту вимагає час. «В цьому році вперше Урядом було спрямовано субвенцію на дітей за принципом «кошти ходять за дитиною». Ми подумали, якщо сьогодні є бізнес, який працює в дошкільній освіті, відповідно до усіх законодавчих норм, має ліцензію, відповідний штат, має всі витримані санітарні норми, то чому ми не можемо з ним співпрацювати. Потім ми працювали над створенням Порядку забезпечення здобуття мешканцями Вінницької міської об’єднаної територіальної громади дошкільної освіти в приватних закладах освіти та використання коштів, передбачених у бюджеті Вінницької міської ОТГ на надання компенсацій частини вартості утримання та виховання дітей дошкільного віку у приватних закладах освіти. Цей порядок передбачає, що ми можемо знайти приватного партнера,  який або орендує приміщення, або бере участь у конкурсах, які ми робимо на оренду приміщень. Або ж сам пропонує нам приміщення і має можливість надати місця для дітей, які знаходяться в черзі. А ми, в свою чергу, компенсуватимемо перебування дитини у закладі по середній вартості комунальних закладах», – каже Галина Якубович

Також заступниця міського голови акцентувала увагу на тому, що батьки, діти яких будуть влаштовані на бюджетні місця, сплачуватимуть лише за харчування так, як це відбувається у комунальних закладах. А хлопчики та дівчатка з пільгових категорій, до яких належать діти, батьки яких є учасниками АТО і ООС, матимуть можливість  безкоштовну відвідувати садок.

Також Галина Якубович зазначила, що якщо у підприємців є приміщення і вони готові брати дітей з черги і надавати їм освітні послуги, то вони можуть звертатися до міської ради. «Але при цьому ми завжди будемо вимагати ліцензованого офіційного заняття цим видом діяльності, з усіма відповідними умовами і кадровим забезпеченням. Зараз цей проект на початковій стадії – поки що пройшов конкурс і ми зараз опрацьовуємо договір на оренду приміщення. Далі буде договір на надання освітніх послуг та механізму компенсування цих коштів. Також ми будемо здійснювати моніторинг цієї співпраці і спільно вирішувати питання, які виникатимуть в рамках реалізації цих проектів. Однією з умов було облаштування садочка, ним займається наш партнер. По договору це повинно бути виконано до 25 числа, а на початку січня дітки уже підуть у садочок», – зазначила Галина Якубович.

«Мені сьогодні приємно, що Вінниця стала номером один в  такому проекті, і бізнес, нарешті, може співпрацювати в напрямку освіти. Це важливо, адже від того, що ми будемо вкладати в наших дітей, буде залежати, як ми розвиватимемось. Мені приємно, що ми змогли пройти цей конкурс.  Сьогодні у нас є можливість приймати тих дітей, які є в загальноміській черзі і планували перебування у муніципальному садку, ми із задоволенням будемо з ними займатись. Ми докладемо всіх зусиль, щоб виконати всі умови вчасно і так, як від нас вимагається. До 25 грудня ми маємо облаштувати садок. Це не дуже дешево, але ми розуміємо, що це наша воля і наше бажання, адже ми дійсно будемо робити спільну справу», – зазначив власник приватної гімназії «Дельфін» Андрій Піжевський.

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко зазначила, що цей проект є одним з унікальних освітніх проектів в Україні, пілотним проектом для Вінниці і новим підходом до розвитку дошкільної освіти саме в нашому місті.  

«Проект дійсно спрямований на те, щоб зменшити  чергу, яка є однією з найменших в Україні. Ми розраховуємо, що цей механізм, який ми зараз відпрацьовуємо, буде цікавим і приватним закладам освіти, і для міської ради, і для вінничан. Тож, ми чекаємо ще таких надійних партнерів у подальшій реалізації муніципально-приватного партнерства», – каже Оксана Яценко.Переглядів: 2830
Поширень: 2