Понад 10,5 тис. грн. перерахували вінничани шахраям, які у соцмережах «продавали» медичні маски та антисептики

З початку запровадження карантинних заходів до поліції надійшло 6 звернень від мешканців області, які стали жертвами інтернет-шахраїв. Намагаючись придбати собі та  своїм рідним засоби індивідуального захисту, необхідні під час пандемії, довірливі громадяни перераховували кошти на рахунки зловмисників.

Попри зниження загального рівня злочинності під час карантину на території міста та обласного центру, кількість шахрайств збільшилась. Так, за інформацією управління карного розшуку обласного главку поліції, за три місяці 2019 року поліцією зареєстровано 388 шахрайств.  За аналогічний період цього року – 451.    

У зв’язку з введеними карантинними обмеженнями люди почали більше користуватись покупками товарів дистанційно через інтернет, соцмережі та месенджери.  Під час карантину  зріс попит населення на захисні маски, рукавички, антисептики. Цим користуються інтернет-шахраї з метою власного збагачення. 

Так, з початку запровадження карантину офіційно до поліції з заявами про вчинення шахрайських дій звернулись 6 мешканців міста та області.  Усі вони за оголошеннями намагались придбати собі та своїм рідним засоби індивідуального захисту, переважно захисні маски, у результаті чого залишились і без товару, і без грошей. На рахунки шахраїв потерпілі переказали понад 10 500 гривень. 

Закликаємо громадян користуватися тільки перевіреними онлайн-платформами. Перед тим, як купувати товар у інтернеті та месенджерах, поцікавтеся відгуками клієнтів, які вже скористалися послугами цього продавця. Не здійснюйте передоплату, оплачуйте замовлений товар лише  накладеним платежем.  У такий спосіб у вас буде можливість переконатися,  що  ви отримали саме замовлений товар, а у зловмисників не залишиться шансів заволодіти вашими коштами. Переглядів: 2596
Поширень: 0