Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради

Фізико-математична гімназія №17 була заснована в вересні 1945 року, як неповносередня школа з 16 класами, яку розмістили в шкільному приміщенні по вулиці Д.Бідного, 4. В 1950 році школа реорганізована в середню чоловічу школу №17 з російською мовою навчання, з переходом у приміщення по вул.Інтернаціональній, 2. Згідно наказу Вінницького облВНО від 25 липня 1954 року запроваджене спільне навчання хлопців і дівчат.

У звіті Вінницького міськВНО за 1949 – 1950 рр. відмічена робота по обладнанню біологічного та фізичного кабінетів школи №17.

Школа №17 була створена відразу після закінчення війни, знаходилася в центрі міста, яке сильно постраждало від німецько-фашистських загарбників. Контингент школи складався в основному із знедолених дітей, учнів-переростків, і навіть серед перших учнів були 23 – 25-річні солдати, що пройшли війну. Метою педагогічного колектива було не тільки створення найкращих умов для навчання, а й активне залучення учнів до різних видів корисної діяльності в післяурочний час. Саме тому при школі був створений біологічний комплекс, який складався з теплиці, саду (закладеного в 1952 році), дослідної ділянки.

Крім того, в школі було створено базу для промислового вирощування тутового шовкопряду. В 1949 році під керівництвом вчительки ботаніки Кушнір Софії Марківни почав працювати гурток шовководів. А з метою створення кормової бази для відгодівлі тутового шовкопряда в шкільному питомнику вирощували 1300 садженців шовковиці. А в шкільній теплиці протягом всієї зими учні сіяли і вирощували розсаду цибулі, огірків, капусти, томатів (які потім передавались в шкільну їдальню), кімнатних рослин та квітів, якими озеленяли школу, пришкільну територію, дарували шефам.

Керівники школи, піонервожатий та 17 учнів були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві в 1954 році. На виставці був оформлений стенд досягнень піонерської організації в натуралістичній роботі. За участь у виставці були вручені свідоцтва та медалі.

Всі учні школи №17 були активними учасниками художньої самодіяльності. Щороку проводились огляди класних колективів, які виступали у вокальному, хореографічному, театральному жанрах, і навіть, ставили дитячі опери та балети. Саме тому колектив художньої самодіяльності школи є одним з найкращих в місті, починаючи з середини 50-х років і по сьогоднішній день.


Переглядів: 6637
Поширень: 3

Останні новини компанії

До навчальних матеріалів лабораторії гімназії №17 щодня надходить до 70 тисяч онлайн-звернень

До навчальних матеріалів лабораторії гімназії №17 щодня надходить до 70 тисяч онлайн-звернень

Під час карантину актуальною є можливість якісного навчання онлайн. Дистанційна освіта у Вінниці проводиться серед іншого й завдяки контенту Лабораторії ФМГ ...

Чотири «так» від суддів «Х-фактору» отримала вчитель математики з Вінниці Олена Пасіхова

Чотири «так» від суддів «Х-фактору» отримала вчитель математики з Вінниці Олена Пасіхова

Вчителька математики Вінницької фізико-математичної гімназії №17  Олена Пасіхова вразила суддів на кастингу шоу "Х-фактор". Зал аплодував талановитій віннича...