У Вінниці генерували ідеї, які сприятимуть розвитку «зеленої економіки» в місті
24 липня відбулись експертні обговорення у рамках розробки проєкту Стратегії Вінницької міської ОТГ до 2030 року. Тема зустрічі: «Перехід до «зеленої економіки» за підтримки освіти та науки». На заході в тому числі йшлось про якість води, поводження з побутовими відходами, перехід громадського транспорту, який працює на бензині та дизелі на електротранспорт тощо. Загалом реалізація цього напрямку дозволить місту в умовах зростаючої конкуренції посилити економічні позиції. А також – покращити добробут та комфортність проживання вінничан, мінімізувати ризики для довкілля.

На минулому тижні стартувала серія онлайн-зустрічей з фахівцями різних сфер та активними громадянами щодо розробки проєкту Стратегії Вінницької міської ОТГ до 2030 року. 17 липня обговорили тему  «Цифрова трансформація: сталий розвиток громади». Сьогодні говорили про перехід до «зеленої економіки». Зустріч відбулась на території підприємства групи компаній KNESS, що виробляє сонячні панелі. Компанія KNESS є прикладом втілення ідей та принципів «зеленої економіки», які уже реально працюють на території Вінниці.  

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що коли у 2011 році розроблялась Стратегія розвитку міста до 2020 року, було важливим хоча б сформулювати систему роботи з проблемними питаннями, які стосуються всіх сфер життєдіяльності Вінниці, без будь-яких акцентів, адже тоді викликів було дуже багато. 

міський голова Вінниці Сергій Моргунов

«Найголовніше, що тоді ми розуміли: стратегія повинна бути реальною, а не просто на папері, ми повинні її реалізувати і підбити підсумок. І результат не забарився –   шість років поспіль Вінниця визнається найкомфортнішим містом для проживання.  Я розумію, що нам потрібно ще дуже багато робити, але нам є чим пишатись. Також у 2011 році ми приєднались до ініціативи «Європейська енергетична відзнака». Щоб отримати цю нагороду, ми відпрацювали комплекс заходів, які стосуються енергозбереження, мобільності, просторового розвитку, питання викидів CO2, ми повністю змінили підхід до нашого планування робіт з енергоефективності, і в квітні 2015 року ми успішно пройшли аудит та отримали Європейську енергетичну відзнаку – перші не лише в Україні, а й на пострадянському просторі», – зазначив очільник міста.

Також очільник міста розповів про завдання, які ставить перед собою територіальна громада. «Перше – це підвищення якості питної води. Друге – якісне використання річки Південний Буг, малих річок, струмків міста та догляд за ними. Якщо ми сьогодні правильно сформулюємо для себе це завдання, то за 10 років зможемо реалізувати його по всіх стандартам європейської і світової практики. Також дуже важливо поставити крапку в питанні поводження з побутовими відходами, реновація діючого полігону і приведення його стану до всіх європейських стандартів. Сьогодні ми розуміємо, в якому напрямку рухатися, – важливим є питання створення сучасного сміттєпереробного заводу», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Участь в експертному обговоренні і напрацюванні ідей у рамках розробки проєкту Стратегії розвитку Вінницької міської ОТГ взяли представники бізнесу та фахівці в сфері «зеленої економіки».

Стратегії Вінницької міської ОТГ до 2030 року

Генеральний директор KNESS Group Сергій Шакалов поділився своїм розумінням того, як наявність стратегії міста на 10 років стимулює і надихає підприємців на розвиток свого бізнесу, що в свою чергу пришвидшує економічний розвиток громади.

«Сформульовані амбітні цілі міста, які можуть бути виписані до 2030 року, надавали б нам як місцевому бізнесу натхнення досягати цих цілей разом. Бізнес – це прискорювач розвитку, бо він орієнтований на прибуток. А це і сплата податків, і робочі місця, і розвиток. Тому сьогодні ми вдячні, що ми залучені до генерації цілей і візій, якою Вінницю ми бачимо через 10 років, яка має бути інфраструктура, чи буде вона енергоефективною настільки, що зможе саме себе, наприклад, забезпечити електроенергією. Це все можливо, і такі виклики мають бути лише формалізовані і зафіксовані. Тоді бізнес розуміє: якщо він буде докладати свої зусилля для досягнення цієї цілі, він буде розвиватися і бачити себе на 10 рокі вперед, а не на півроку чи рік, він повірить в цю ціль, бо в нього будуть однодумці – мешканці цього міста. І тоді досягнення такої цілі буде набагато реалістичнішим», - переконаний Сергій Шакалов. 

Стратегія 3.0

Після загальної сесії учасники зустрічі працювали в групах, де обговорювали необхідні заходи, які дадуть поштовх до розвитку «зеленої економіки» та покращення екології на території перспективної Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.Переглядів: 2862
Поширень: 0