Стоматологічні інструменти, які використовують дантисти

Стоматологам необхідні різні інструменти для виконання процедур для своїм пацієнтам. Може бути трохи страшно бачити всі інструменти, які часто кладуть поруч зі стільцем, коли ви відвідуєте лікаря, але кожен інструмент має певне застосування для певної процедури. Різним спеціалістам можуть знадобитися певні інструменти відповідно до їх напрямку роботи, але деякі інструменти є предметом першої необхідності для будь-якої стоматологічної практики. Купити стоматологічні інструменти можна як в спеціалізованих магазинах, так і онлайн.

Стоматологічні інструменти використовувалися з перших днів людської цивілізації. Ще в 7000 до н.е. в долині Інду, де розташована територія сучасного Пакистану, майстри лікували проблеми, пов'язані з зубами, за допомогою цибульного сверла, який зазвичай використовується для розведення вогню або обробки дерева. Тепер, тисячі років по тому, стоматологи використовують широкий спектр спеціалізованих інструментів. Стоматологія, як і всі інші галузі охорони здоров'я, продовжує вдосконалюватися за рахунок останніх технологічних досягнень. Наприклад, очікується, що лазерна технологія замінить стандартне стоматологічне сверло, яка в даний час викликає у багатьох пацієнтів дискомфорт через дратівливий звук і вібрації.

Зонди

Коли пацієнт проходить загальний стоматологічний огляд, стоматолог використовує кілька різних типів ручних датчиків з нержавіючої сталі або гострих інструментів. Найбільш поширені з них називаються серпоподібними або кутовими зондами. М'яко вставляючи гострий кінець цих інструментів в зуби і ясна пацієнта, стоматолог може виміряти глибину кишень ясен і знайти отвори в емалі, щоб визначити стан ясен і карієсу. Зонди також можуть виявляти тріщини і проблеми, що виникають при використанні коронки або мостовидного протеза.

Всмоктуюче обладнання

Поки стоматолог або стоматолог-гігієніст працює з пацієнтом, в роті буде накопичуватися надмірна кількість слини. Інструмент для відсмоктування, так званий слиновідсмоктувач, видаляє вологу що накопичилась. Ватні тампони також використовуються для вбирання крові, залишків зубів і слини. Зазвичай пристрій розміщується в області нижньої щелепи пацієнта всередині нижнього ряду зубів, щоб збирати зайву вологу під час процедур.

Стоматологічне сверло

Сверло стоматолога оснащено коронкою, яка швидко обертається та робить отвори в зубі для видалення матеріалу, що розкладається або нальоту з порожнини. Під час сверління зуба крихітні алмазні стружки на кінчику свердла роз'їдають зубний наліт. Після того, як зубний наліт видалений з зуба, бактеріям ніде більше жити, тому карієс більше не може виникнути. Потім отвір заповнюється матеріалом, який робить зуб міцнішим і допомагає запобігти подальшому пошкодження. Стоматологічне сверло (або бур), дуже міцне і здатне витримувати велику кількість тепла, яке виділяється при швидкому обертанні.


Переглядів: 2900
Поширень: 0