З Вінниці почався масштабний проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ»  

Стартова зустріч в рамках проєкту «Створення та організація діяльності навчальної мережі міст з інтегрованого міського розвитку» проходитиме у Вінниці 13 та 14  травня. Серед учасників навчання представники 8 міст – Київ, Харків, Житомир, Львів, Чернівці, Мелітополь, Полтава та Вінниця. 

Урамках проєкту «Створення та організація діяльності навчальної мережі міст з інтегрованого міського розвитку»  створено три робочі групи. Вони працюватимуть за напрямами: впровадження концепцій інтегрованого розвитку міст, просторовий розвиток та виклики в сфері охорони навколишнього природного середовища. 

До складу робочих груп входитимуть представники всіх міст-партнерів проєкту, громадськості, Мінрегіону, експерти-ментори в кожній сфері, іноземні експерти та інші зацікавлені сторони. Робочі групи працюватимуть упродовж трьох років, зокрема, у 2021 році кожна робоча група буде працювати в онлайн- та офлайн-форматі і проведе два дводенні засідання кожної з них у містах, які є учасниками проєкту. 

Проект започаткований та реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).   

Мета проекту - підвищення місцевого потенціалу 8 міст-учасників проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» та покращення державної і місцевої політик у сфері інтегрованого міського розвитку, обміну кращими практиками інтегрованого міського розвитку та поширення їх на інші українські міста.  

У першому засіданні взяв участь заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. Він зазначив, що Вінниця завжди готова ділитися позитивним досвідом і наразі у місті перебуває велика делегація муніципалітету із Маріуполя.  

У міськраді зазначають, що Вінниця має ряд позитивних практик, якими готова поділитися з колегами.  А також відзначимо, що у березні цього року Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) оприлюднив результати щорічного Рейтингу прозорості міст та регіонів України, лідерами якого стали міста Вінниця, Хмельницький і Сєвєродонецьк, а серед областей перше-третє місця посіли відповідно Рівненська, Вінницька, Хмельницька https://cutt.ly/4bHsjlN . 

«Ми з GIZ співпрацюємо уже п’ять років. За цей час затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста до 2030 року, яка була розроблена у співпраці з GIZ. І на основі цього документу ми розробили і у цьому році прийняли Стратегію «Вінниця 3.0». У якій визначили шість пріоритетів, а візією є «Вінниця – місто магніт».  Я вдячний, що GIZ нам дав дороговказ. Якщо говорити про другий етап, по якому ми співпрацюємо, то у 2019 - проєкт «Вінницька миля», «Алея 12,7», облаштування громадського простору скверу Альтмана. Також за сприяння GIZ ми працюємо над облаштуванням парку Хімік. Сподіваюся, що співпраця буде продовжена. Комплексний підхід, який нам дає співпраця із GIZ, дозволяє бачити перспективи на десятиліття вперед розвитку міста. І ми вдячні вам і містам-партнерам, адже ми у вас теж багато чого черпаємо і втілюємо кращі практики у себе», - сказав заступник міського голови Андрій Очеретний.  

 


Переглядів: 1940
Поширень: 0