Вінниця на 13 місці у рейтингу обласних центрів за динамікою вакцинації від COVID-19 

У Вінниці триває вакцинальна компанія з імунізації населення. Щотижня з понеділка по п'ятницю у Вінницькій міській територіальній громаді містяни можуть імунізуватись в Центрі вакцинації населення, на базі  Міського палацу мистецтв «Зоря». Щеплюють усіх охочих препаратом «Spikevax» американського виробника  «Moderna».  

Наразі імунізовано майже 63 тисячі вінничан, а це 17% населення міста про це повідомляє “Місто над Бугом”.  

У коментарі «Місту над Бугом» директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш повідомив, що Вінниця на сьогодні на 13 місці в рейтингу обласних центрів за динамікою щеплень. 

«Сьогодні місто Вінниця в рейтингу обласних центрів на 13 місці за динамікою щеплень. В цілому по місту отримали щеплення 62,7 тис. осіб, навіть трошки більше,  при тому першу дозу отримала 41 тис. осіб, а другу -  понад 21,5 тис. Сьогодні доступна вакцина «Moderna» - це РНК вакцина виробництва США, на другу дозу є залишок «Pfizer», тобто резервування для тих, то отримав першу дозу «Pfizer», доступний «CoronaVaс»», - пояснив пан Олександр. 

Щеплюють вінничан безкоштовно. При собі обов'язково мати паспорт громадянина України. А містянам, які не мають підписаних декларацій з сімейними лікарями, - окрім  паспорта необхідно взяти з собою довідку про присвоєння ідентифікаційного коду. Щодо динаміки захворюваності на коронавірус, то за словами директора департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександра Шиша вона щодня зростає. Цьому сприяють різні причини, зокрема й нехтування масковим режимом. 

«По Україні в цілому і по Вінницькій області зокрема спостерігається динаміка зростання кількості нових випадків. Це пов’язується з шаленою відпускною кампанією, з міграцією населення, з повним нехтуванням застережними заходами і, враховуючи наявність "Дельта" в наших «північних східних сусідів», наявність міграції у зоні військових дій на сході і далі ця міграція йде: Харків – центральні регіони. Тому це тільки питання часу, коли в кожному місті, в кожному населеному пункті будуть виявлені випадки інфікування штамом Дельта», - розповів директора міського департаменту охорони здоров’я. 

Сьогодні, за словами Олександра Шиша у Вінниці лабораторно підтверджених інфікувань штамом "Дельта" не виявлено. Проте є хворі з такими клінічними проявами. Переглядів: 1623
Поширень: 0