Пів сотні вінничан зливали до струмків нечистоти 

У Вінницькій територіальній громаді інспектори по перевірці водних об'єктів та прибережно-захисних смуг перевіряють, чи правильно облаштовані вигрібні ями у приватному секторі та чи не зливають мешканці нечистоти до водойм.  

За пів року обстежили 45 струмків на території Вінницької міської територіальної громади, а на порушників склали 50 адміністративних протоколів. 

Про це звітують на сайті Вінницької міськради.  

“Мобільні групи розпочали роботу з середини березня. До складу мобільних груп входять інспектори Муніципальної варти, екологічної служби. Під час рейдів обстежують малі річки, струмки й озера. А у разі виявлення скидання нечистот, забруднення водойм побутовим сміттям – складають адмінпротоколи. Такі мобільні групи працюють і на приєднаних територіях – Вінницько-Хутірському, Стадницькому та Деснянському округах”, - пишуть на сайті.  

"Головна мета роботи мобільних груп - виявляти та запобігати в подальшому забрудненню водойм. Якщо помітили правопорушення, складаємо адмінпротоколи. Відтак містяни, які зливають нечистоти до струмків та озер, повинні будуть сплатити штраф у розмірі  від 340 до 1360 грн. Якщо ж такі протиправні дії  зафіксували з боку суб'єктів підприємницької діяльності, то сума штрафу для них становитиме від 850 до 1700 грн", - говорить начальник Муніципальної варти Віталій Чигур. 

За словами Чигура, у разі виявлення забруднення прибережно-захисних смуг або водойм побутовим сміттям, порушників штрафують не одразу, а дають можливість навести лад та прибрати непотріб.  

«Після цього наші інспектори проведуть повторну перевірку, і, якщо припис не буде виконано – тоді представники мобільної групи складають адміністративний протокол, і порушнику доведеться  сплатити штраф», - каже Віталій Чигур. 

Приписи можуть отримати як власники приватних будинків, так і міські служби. 

Повідомляти про випадки засмічення або забруднення водойм на території Вінницької громади можна диспетчерам відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60, або за телефоном Ситуаційного центру: 067-4-102-101


Переглядів: 1284
Поширень: 3