У «Вінницягаз» хотіли вдвічі збільшити ціну за доставку газу. Скільки платитимемо з нового року?

Нові тарифи для облгазів вже приготувала Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Вже з першого січня більшості сімей за доставку газу доведеться платити більше.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Більшість облгазів просила суттєво підвищити їхні тарифи на доставку газу. Так, наприклад, «Вінницягаз» звернулася до профільної комісії з проханням замість 2,016 за кожен куб, встановити ціну 4,41грн. Проте чиновники прохання хоч і розглянули, але підвищили тариф лише до 2,112 грн.

До травня 2022 року тарифи на газ для населення не зростатимуть. Річні ціни встановлені ще з травня 2021 року. Та що буде далі – покаже ситуація на ринку. 

«До таких цін, які були на початку літа 2021 року, 300-400 доларів за тисячу кубометрів, ми не повернемося. Найімовірніше, до літа 2022 року ціна стане 600 доларів», – сказав інвестбанкір Павло Присяжнюк.

Щодо електроенергії, то тарифи зафіксовані до квітня 2022 року. Після закінчення цього терміну є всі підстави для підвищення тарифів, але, знову ж таки, прийматиметься ще одне політичне рішення.

У Мінекономіки опублікували свій прогноз. Очікується, що кожен кВт*годину збільшиться в ціні на 17,5%.

А ось тарифи на опалення та гарячу воду безпосередньо залежатимуть від ціни на газ. Блакитне паливо у собівартості цих комунальних послуг складає до 80%.Переглядів: 2284
Поширень: 2