Втрати врожаю озимих сягнуть щонайменше 20%

Загальні втрати врожаю озимих сягнуть щонайменше 20%.

І це за умови, якщо врожай вдасться зібрати у його поточному обсязі. Про це інформує пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на дані команди вітчизняних та міжнародних експертів Національного технічного університету ім. І. Сікорського, Інституту космічних досліджень НАН України, Об'єднаного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC) та Світового банку.

За даними дослідників, площа озимих посівів могла б становити 9,14 млн га, утім, фактична площа посівів − 8,38 млн га.

У ході дослідження втрат площ та очікуваної врожайності ранніх зернових (озимих) використовувалися знімки супутників Sentinel-2 і Planet. Дослідники виявили скорочення площ ранніх зернових на 0,75 млн га. Воно пов’язане здебільшого з економічними наслідками війни.

Очікуване падіння індексу NDVI для озимих культур, означає зниження врожайності на 15% або втрату 4,2 млн тонн зерна. Якщо ж взяти до уваги зменшення загальної площі оброблюваних полів, то втрати сягнуть 20%, йдеться у дослідженні.

“Якби не наполегливість та жертовність наших аграріїв, втрати для агросектору були б набагато більшими”, — сказав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

За його словами, завдяки співпраці з міжнародними партнерами та використанню сучасних цифрових технологій, міністерство фіксує усі втрати, яких зазнали українські агровиробники.

У майбутньому, під час стягнення компенсації, вагому роль відіграватиме об’єктивність та точність даних щодо завданих прямих і непрямих збитків, зазначили у міністерстві. Тож дослідницька група продовжує моніторинг посівів й врожайності та у вересні представить оновлений прогноз втрат озимих та ярих культур.

За словами провідного економіста Світового банку Клауса Дайнінгера, враховуючи значення України, як світового постачальника зернових та олійних культур, зменшення обсягів їх виробництва – це серйозний виклик для глобальної продовольчої безпеки.

“Системний аналіз втрат врожаю допоможе залучити більше підтримки від міжнародних партнерів у сектор сільського господарства, аби допомогти агровиробникам пережити ці важкі часи та згодом відродити виробництво”, — сказав Дайнінгер.


Переглядів: 1103
Поширень: 0