На Вінниччині перевірять установи виконання покарань на предмет дотримання прав ув’язнених

У Вінницькій обласній прокуратурі обговорили стан забезпечення прав взятих під варту осіб та засуджених в установах виконання покарань.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Керівником Вінницької обласної прокуратури Олександром Бутовичем з начальником Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України Сергієм Гречанюком та керівництвом Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України на спільній нараді 26 липня 2022 року обговорили стан забезпечення прав взятих під варту осіб та засуджених в установах виконання покарань.

За даними пресслужби, на території Вінницької області функціонує 7 установ виконання покарань різного рівня безпеки, в яких утримується майже 3000 осіб, у тому числі понад 700 взятих під варту осіб у слідчому ізоляторі державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)».

Крім того, у зв’язку із повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України та веденням агресивної війни проти нашої держави, до установ виконання покарань Вінницької області із установ інших областей евакуйовано майже 400 засуджених та взятих під варту осіб, що потребує вжиття додаткових спільних заходів для забезпечення не лише прав цих осіб, а й належних режимних вимог та постійного нагляду за ними.

Присутні на засіданні обговорили проблемні питання, які виникають в умовах воєнного стану під час виконання кримінальних покарань, здійснення відомчого контролю за установами виконання покарань та прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

За результатами наради узгоджено проведення спільних перевірок в установах виконання покарань задля своєчасного реагування на порушення прав в’язнів, забезпечення дотримання ними розпорядку дня та запобігання вчинення нових злочинів.Переглядів: 1540
Поширень: 0