Нові правила нарахування субсидій у цьому опалювальному сезоні

З жовтня Кабінетом  Міністрів України внесено зміни  в програму  надання житлових субсидій. Серед нововведень – за рішенням комісії субсидія може бути нарахована коли людина через хворобу перебуває у складних життєвих обставинах. Також право на отримання такої допомоги тепер мають домогосподарства, один з членів родини якої офіційно працює за кордоном. Про зміни в отриманні субсидій розповіли в департаменті соціальної політики міської ради.

«Зазначеними змінами передбачено право на отримання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг  домогосподарствам, яких опалювальна площа  житла не перевищує 120 м2 для квартир та 200 м2 для індивідуальних будинків. Нагадаємо, що раніше враховувалася загальна площа житлового приміщення», – каже директор департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Також у разі, коли член домогосподарства через хворобу перебуває в складних життєвих обставинах, або в складі домогосподарства є працездатні алко-, наркозалежні (за наявності довідки від лікаря) і в даних осіб відсутні доходи, субсидія може бути призначена за рішенням комісії.

«Право на отримання субсидії отримали ті домогосподарства, в яких один з членів родини працює офіційно за кордоном та сплачує в тій країні  податки, що підтверджується документально. Отримання субсидії на понаднормову площу отримали непрацездатні непрацюючі громадяни, які отримують пенсію по втраті годувальника, за вислугу років, а також особи, які отримують державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю», – зазначила Валентина Войткова.

Субсидію можуть отримати громадяни, в яких є заборгованість з сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. При розрахунку субсидії  до сукупного доходу сім’ї не враховуються сплачені аліменти.

Також Валентина Войткова наголосила, що зміни стосуються й сплати обов’язкового відсотку платежу. З жовтня 2018 року, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, одержувач житлової субсидії має право сплачувати тільки вартість фактично спожитої послуги.

Додатково повідомляємо, що  громадянам, які звернулися за призначенням житлових субсидій з травня 2018 року і в них  протягом неопалювального періоду не відбулося ніяких змін, субсидія на опалювальний період 2018-2019рр. буде розрахована автоматично.

Ті, хто в попередній опалювальний період зекономив енергоресурси, які використовувались для опалення, ще можуть монетизувати субсидію Переглядів: 3186
Поширень: 1