Заняття з емоційної грамотності для дітей та молоді з функціональними обмеженнями: деталі

Один з сервісів, що надається у Вінницькому міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк - це соціальна реабілітація. Крім фізичної реабілітації, вона є важливою для всебічного розвитку особистості. Фахівці центру "Гармонія" проводять заняття з розвитку емоційної компетентності, навчаючи людей розуміти свої почуття та вміти їх приймати.

Емоційна грамотність - це частина концепції "емоційний інтелект". Для будь-якої особи важливо мати багатий спектр емоційних вражень, оскільки лише переживаючи емоції різного характеру та інтенсивності, людина може розширити свій життєвий досвід.

У Центрі реабілітації "Гармонія" заняття з емоційної грамотності веде соціальний педагог Оксана Крижанівська. Ці зустрічі зазвичай відбуваються щопонеділка, але існують винятки, коли заняття приурочені до певної дати або події. Наприклад, нещодавно, з нагоди Всесвітнього дня цукерок, заняття було присвячене приготуванню корисних солодощів, розповідям цікавих історій, обговоренню смаків та відчуттів.

«Також було цікаве заняття на свіжому повітрі, пов’язане з порами року, які можна визначити як чотири пори життя. На заняттях з клієнтами ми проговорюємо, які відчуття викликає в нас, наприклад, осінь. Важливо, щоб при цьому були залучені всі відчуття людини. Для цього я запитую, наприклад, яка осінь на смак, на дотик чи які є звуки осінні. І тоді ми говоримо про улюблені осінні овочі і фрукти; про шурхіт листя, якщо питання про звуки», – розповідає Оксана Крижанівська.

Під час занять з емоційної грамотності пані Оксана впроваджує майстер-класи, арттерапію та ароматерапію. Часто в рамках цих занять відбуваються обговорення про аромати, і для цього запалюються аромалампи з різноманітними ароматами. Це сприяє розслабленню, покращує концентрацію і створює атмосферу, сприятливу для відвертих розмов про внутрішні почуття.

«На заняттях я намагаюся не питати прямі запитання, на кшталт як настрій і які емоції бувають. А створити таку атмосферу, щоб розмови були органічні та ненав’язливі. Так навички з емоційної грамотності засвоюються легше, а людина починає краще розуміти себе та людей навколо, стає більш емпатійною та краще почуває себе у соціумі», – зауважує Оксана Крижанівська.

Розвиток емоційної грамотності та емоційного інтелекту є ключовим для самовираження, самопізнання та розширення власних можливостей. Це сприяє розкриттю творчого потенціалу, формуванню навичок стресостійкості, розвитку естетичних смаків та креативності. Ці аспекти важливі як для дорослих, так і для дітей, оскільки допомагають людям краще розуміти себе, ефективніше взаємодіяти з іншими та керувати власними емоціями в різних життєвих ситуаціях.

«Часто у сприйнятті багатьох людей реабілітація – це лише про фізичний стан, ЛФК чи масажі. Проте загальний настрій, емоційний стан теж дуже важливий для покращення самопочуття. Якщо говорити про людей з інвалідністю, а саме вони є клієнтами Центру реабілітації “Гармонія”, то важлива також соціалізація, адже часто такі люди залишаються ізольованими від суспільства, відчувають дефіцит спілкування з однодумцями», – каже Оксана Крижанівська.

На заняттях з емоційної грамотності панує неформальна атмосфера, а самі клієнти з радістю сприймають різні ініціативи.

«На жаль, багато у кого люди з інвалідністю викликають лише співчуття. Проте вони – повноцінні особистості з усіма спектрами емоцій, як і будь-хто. Вони мають свої інтереси, думки і можуть виразити свої почуття до навколишньої дійсності», – підсумовує соціальний педагог Оксана Крижанівська.

Щоб стати клієнтом Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк, телефонуйте за номером (0432) 507 - 504 або звертайтесь за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5, - повідомляє міська рада.



Переглядів: 369
Поширень: 0

Останні новини