Місцеві бюджети Вінниччини отримали від малого та середнього бізнесу понад 957,3 млн грн єдиного податку

За 10 місяців 2018 року господарники вінницького краю, що обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевих бюджетів 967  млн 342,6 тис грн єдиного податку. Перевиконання проти аналогічного показника січня-жовтня 2017 року склало 181 млн 901,8 тис грн або 23,2 відсотка.

Про це говорить в.о. начальника ГУ ДФС у області Олег Мартинюк та додає, що лише від сплати єдиного податку фізичними особами місцеві бюджети додатково отримали майже на 106,7 млн грн більше ніж минулоріч.

Посадовець зазначає, що спрощена система наразі є найбільш запитуваною серед підприємців малого та середнього бізнесу завдяки простими і зрозумілими правилами ведення обліку та сплати податків. Отож, принагідно нагадує, тим платникам, хто має на меті перейти з І кварталу 2019 року на спрощену систему оподаткування, про необхідність завітати до підрозділів державної фіскальної служби у Вінницькій області. Адже рішення про перехід на спрощену систему оподаткування підтверджується поданням заяви до контролюючого органу, не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто останнім днем, коли це можна буде зробити цьогоріч, є 14 грудня 2018 року. (Законодавча норма, що визначає такий перехід, передбачена п.п. 298.1.4 ст. 298 та п. 299.3 ст. 299 Податкового кодексу України).

Додамо, що перехід на спрощену систему оподаткування підприємець може здійснити тільки один раз протягом календарного року. Окрім того перехід на спрощену систему оподаткування є можливим за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання було дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу (щодо критеріїв умов застосування єдиного податку).Переглядів: 1017
Поширень: 0