Зайві сантиметри на талії — загроза для серця!

Абдомінальне ожиріння — це відкладення жиру в ділянці талії. Загалом внаслідок неправильного харчування та малорухливого способу життя. Серцю стає важче перекачувати кров, водночас тиск на судини посилюється. Артеріальна гіпертензія не забариться, а на стінках судин утворюватимуться спочатку жирові плями, а потім — бляшки. Щоб запобігти інсультут та інфаркту  у таких випадках, лікарі радять негайно скоригувати раціон і позбутися надлишкових кілограмів.

Дізнайтеся свій індекс маси тіла

Індекс маси тіла — показник, що одразу вкаже на ступінь ризику для вашого здоров’я. Розділіть масу тіла (у кілограмах) на квадрат зросту (у метрах квадратних). Якщо отримане число більше за 25, терміново коригуйте харчування та стиль життя.

Зайві сантиметри на талії — загроза для серця!

«Початкових проявів артеріальної гіпертензії можна позбутися зменшенням ваги, якщо йдеться про надлишкові кілограми, — розповідає Володимир Дністрянський, завідувач амбулаторно-діагностичного відділення Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. — Це елементарно і недорого. Зважте, що жирові відкладення, особливо в ділянці талії, безпосередньо впливають на здоров’я судин».

Контролюйте холестерин

Знижуючи вагу, ви ймовірно понизите високий вміст холестерину в крові! Хоч більша його частина (80%) утворюється за допомогою печінки, усе ж 20% потрапляє до організму з продуктами харчування.

Холестерин — це жироподібна речовина, що входить до складу клітинних оболонок. Він потрібен нам у нормальній кількості — для стабільної роботи мозку, засвоєння жирів, захисту від вірусів, синтезу вітаміну D та утворення гормонів, зокрема статевих. Однак нестача чи надлишок холестерину часто призводять до захворювань серцево-судинної системи. 

Також варто розуміти, що існує «корисний» та «шкідливий» холестерин. Перший — видаляє надлишки холестерину з клітин і переносить його до печінки, другий — переносить його з печінки до тканин. Порушення нормального співвідношення між цими видами холестерину призводить до атеросклерозу. Тобто, важливим є не стільки зниження рівня холестерину в крові, скільки утримання балансу між його «користю» та «шкодою».

У нормі холестерину в крові здорової людини має бути 3,6 – 5,2 ммоль/л. Тож лікар Дністрянський радить: якщо вам більше 20-ти, робіть аналіз крові на холестерин кожні 5 років.

Зайві сантиметри на талії — загроза для серця!

Вживайте більше риби, овочів та горіхів

Для профілактики серцево-судинних недуг, зниження ваги і рівня холестерину Володимир Дністрянський рекомендує середземноморську дієту. «Її основа — усі овочі та фрукти у великій кількості, — підкреслює лікар. — Червоне м'ясо нежирних сортів дозволяється лише кілька разів на місяць. Натомість у меню мусить бути багато риби і морепродуктів, котрі містять йод. Саме цей мікроелемент має виражену антисклеротичну дію. Вершкове масло замінюйте оливковою олією, білий хліб — виробами із цільного зерна. Споживайте менше вуглеводів, а ось білків мусить бути достатньо. Їжте горіхи. Улюблене сало у помірній кількості не зашкодить, якщо вживати у свіжому вигляді».

https://www.myvin.com.ua/news/2378-zaivi-santymetry-na-talii-zahroza-dlia-sertsia

Індивідуальні рекомендації щодо харчування та профілактики серцево-судинних захворювань отримуйте у свого сімейного лікаря або кардіолога за місцем проживання. І не чекайте, що омине! 

Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».


Переглядів: 1763
Поширень: 0