10 липня, у Новій Греблі відкрили дитсадок “Сонечко”, будівництво якого розпочали ще за радянських часів. Тоді звели лише коробку. Перекривали дах, утеплювали приміщення та встановили металопластикові вікна у закладі – 2013-го. По тому роботи знову призупинились.

Нині дитсадок “Сонечко” – це спільний проект Міністерства оборони США та місцевої влади. “Міноборони США виділяє кошти на допомогу цивільному населенню України. Виділено понад 400 тисяч доларів США на ремонт цього проекту”, – каже представник посольства США в Україні Людмила Кириленко. За ці гроші приміщення довели до ладу всередині. Крім того, “на кухні встановили регулятор температури, витяжки, сушки для рук автоматично працюють – помив руки – підставив – вони висушили. Кварцування вмонтоване “ — розповідає очільниця дитсадка Людмила Бездушна.

На благоустрій території, закупівлю меблів та дошкільного начиння – а це близько 2 мільйонів гривень — кошти виділили з районного бюджету. “Меблі, килими, обладнання, посуд, постільна білизна. Ввесь благоустрій на нас. Обійшлось десь 50 на 50%.”– говорить голова Калинівської райради Василь Поліщук.

Мукадер Сетхалілова прийшла на відкриття ДНЗ зі всією родиною: чоловіком Ахтемом та 6 дітьми. Двоє з них народилися у Калинівському районі. Каже, цієї події чекали всі.“Дуже рада, не могли дочекатися, чоловік тут допомагав з будівельними роботами..”Кримські татари проживають у Новій Греблі з 2016, переїхали сюди після анексії Криму.
Нині у селі трохи більше сотні дітей дошкільного віку. Половина з них українці, половина татари. Тож, садочок уже охрестили інтернаціональним. Розрахований він на 4 групи по 25 дітей у кожній. Втім, за потреби групи можна буде поповнювати.Переглядів: 4851
Поширень: 2