Енергоощадність та відновлювальна енергетика: Вінниця долучилася до коаліції «Енергетичний перехід»

В умовах війни одним з важливих питань є енергетична безпека. Вінницька міська рада продовжує впроваджувати проєкти з відновлюваної енергетики для забезпечення сталої роботи комунальних підприємств та бізнесу. Окрім цього, триває активний пошук партнерів, які готові об’єднувати зусилля на шляху до переходу на чисту енергію.

Днями наше місто офіційно доєдналося до коаліції «Енергетичний перехід», яка об’єднує зусилля громадських організацій, муніципалітетів та громадянського суспільства у переході України до ощадливого енергоспоживання та використання відновлюваних джерел енергії.

За словами директорки департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольги Ремешевської, таке рішення несе чимало переваг для нашої громади. Зокрема йдеться про експертну підтримку та безоплатні консультації з питань енергетики та клімату від провідних фахівців, а також про супровід під час написання грантових заявок у межах проєктів, пов’язаних з енергоефективністю та декарбонізацією, тощо.

Окрім Вінницької громади до коаліції також увійшли Суми, Миколаїв, Хмельницький, Теофіполь та Сергіївська СТГ.

Метою коаліції є створення енергоефективної економіки та реалізація 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Як розповіла Ольга Ремешевська, наша громада роками активно працює у цьому напрямі, виконуючи енергоаудит, реалізовуючи заходи з термомодернізації будівель, впроваджуючи фінансові інструменти підтримки бізнесу, який переходить на “зелену” енергетику.

«Передусім – це економічна вигода, що зумовлює створення нових “зелених” робочих місць, забезпечить більш ширший доступ до інвестицій та грантів, які можуть бути спрямовані на розвиток критичної інфраструктури громади», – сказала Ольга Ремешевська.

Також варто додати, що у Вінниці на початку цього року Вінницька міськрада спільно з Держенергоефективності відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності. На його базі фахівці працюють з громадськістю та бізнесом над проєктами, які відповідають Зеленому курсу, який наша громада проголосила першою в Україні у 2022 році. Йдеться про впровадження мультиплікаційних заходів у галузі енергоефективності та безвуглецевої економіки, сприяння залученню «зелених» інвестицій та популяризації цього важливого напряму.

Джерело: ВМРПереглядів: 488
Поширень: 0