Для вінничан, хворих на ниркову недостатність, міська рада виділила більше мільйона гривень на проведення гемодіалізу

Вінничанам, які мають хронічну ниркову недостатність та потребують лікування методом гемодіалізу, цю процедуру проводять у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова. Заходи по забезпеченню необхідного супроводу гемодіалізу для мешканців територіальної громади включені до міської програми «Здоров’я вінничан на 2017 – 2020 роки». Тому сьогодні депутати міської ради проголосували за те, щоб виділити з міського бюджету субвенцію обласному бюджету для забезпечення супроводу нирковозамісної терапії методом програмного гемодіалізу в сумі 1,047 млн грн.

Гемодіаліз – один з методів позаниркового очищення крові, який дозволяє видалити з крові токсичні речовини та продукти метаболізму. Необхідність у такій процедурі виникає при важких захворюваннях нирок. При хронічних захворюваннях нирок гемодіаліз починають проводити, коли ниркова недостатність не піддається консервативній терапії та переходить у термінальну стадію (виникають симптоми уремічної інтоксикації). Процедуру проводять за допомогою апарату штучної нирки.

«Проблема лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю набуває особливої актуальності з огляду на стабільне збільшення чисельності пацієнтів, які потребують застосування ниркової замісної терапії. Лікування методом гемодіалізу відноситься до високозатратних та дороговартісних технологій. Жителі ОТГ міста Вінниця, які потребують лікування методом програмного гемодіалізу, отримують його у центрі гемодіалізу Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, підпорядкованому департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА», – розповіла начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я міської ради Наталія Авраменко.

Протягом 2018 року лікування методом гемодіалізу отримував 81 житель міста Вінниці. Прогнозований приріст в 2019 році – 10 хворих. Кожний хворий отримує в середньому 156 діалізів в рік, тобто в минулому році це було більше 12 тисяч процедур. 

Заходи по забезпеченню необхідного супроводу процедур гемодіалізу для мешканців ОТГ міста Вінниці, які його потребують, включені до міської програми «Здоров’я вінничан на 2017 – 2020 роки». Тому сьогодні, 29 березня, під час сесії міської ради депутати міської ради проголосували за виділення коштів у вигляді субвенції обласному бюджету Вінницької області для забезпечення супроводу нирковозамісної терапії методом програмного гемодіалізу мешканцям ОТГ міста Вінниці, хворим на хронічну ниркову недостатність, в сумі 1 047 000 гривень.Переглядів: 2903
Поширень: 0