Нові можливості для сільських підприємців

Цікаві та нестандартні ідеї підприємців малого та середнього бізнесу будуть реалізовані. Агроіндустріальний холдинг МХП оголосив про старт щорічного конкурсу «Село: Кроки до розвитку». Переможці отримають 50,000 гривень на відкриття власної справи, а географія проекту цього року розширилася до 8 областей України.

Агроіндустріальний холдинг МХП анонсував старт цьогорічного конкурсу «Село: Кроки до розвитку».

Равликові ферми, вирощування трюфелів, салони краси у звичайних селах України… чим цього року дивуватимуть завзяті підприємці, дізнаємося вже улітку. Цьогорічний конкурс розпочався, і взяти участь у ньому зможуть громадяни, які проживають в селах однієї з восьми областей України: Київській, Черкаській, Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій чи Львівській.

Нові можливості для сільських підприємців

У 2016 році бюджет проекту «Село: Кроки до розвитку» був 400 тис. гривень, цього року – він збільшився та становить 5 млн гривен для 100 грантерів, кожен з яких отримає 50 тис. гривень на відкриття та розвиток власної справи. Проект не має обмежень стосовно галузі.

Особливі умови – проект повинен бути соціально значущим та стимулювати розвиток підприємницької діяльності у сільській місцевості. Дедлайн подання заявок на участь – 30 червня 2019 року.

У програмі присутні дві складові — комерційна і соціальна. Дрібний бізнес на селі має навчитися заробляти. Люди зможуть побачити перспективу в себе вдома, а не виїжджати на заробітки. Ті, кому вдалося почати власний бізнес завдяки грантам, зобов'язуються сприяти розвитку місцевості, поширювати набуті знання підприємництва серед сусідів або в навчальних закладах.

Нові можливості для сільських підприємців

«Ми побачили, що люди хочуть змінювати територію, на якій вони проживають, за допомогою ресурсів і можливостей МХП. Проект «Село: Кроки до розвитку» – це підтримка сільських мешканців і боротьба з трудовою міграцією в Україні. Ми підтримуємо громадян, які вирішили залишитися і зробити щось для своєї країни. За 3 роки проведення проекту ми побачили дуже багато цікавих кейсів: це і вирощування трюфелів, ферма равликів, сироваріння та багато інших нестандартних ініціатив», – зазначила Вікторія Нагірняк, керівник відділу корпоративної соціальної відповідальності МХП.

«Частина минулорічних переможців раніше не займалися бізнесом. Вони отримали шанс почати свою справу. Ми бачимо як, крім фермерських господарств, багато хто відкрив для себе сферу послуг. Тобто в сільській місцевості починають з'являтися види послуг, які були характерні тільки для міста», – розповів директор «Ресурсного центру «АНГО» (м.Черкаси) Анатолій Рекун.

Агрохолдинг МХП організовує соціальний проект «Село: Кроки до розвитку» у співпраці з державними адміністраціями та громадськими організаціями.

Нові можливості для сільських підприємців

Проект-менеджер ГО «Клуб ділових людей України» (м.Львів) Віра Воронова розповіла, що уже надійшло чимало дзвінків від людей, які хочуть стати учасниками конкурсу і здобути бажану грошову підтримку.

За три роки проведення проекту організатори порівняли тенденції і зробили висновки.

Олександр Печалін, голова правління ГО «Спілка підприємців «Стіна» (м.Вінниця), розповів про реалізовані проекти у Вінницькій області:

«У цьому році охоплено 19 районів області. Змінився портрет учасників – вони стали молодшими. Якщо в перший рік 60% грантерів були у віці 40+, то в цьому році ми бачимо довіру з боку молоді, які активно беруть участь у конкурсі та пишуть проекти. Заразу нас вже близько 70 заявок. Тенденція, яку ми помітили, – це інший розподіл фінансів. Якщо в перший рік проекту гроші використовувались на купівлю сировини, то у цьому році –це переробка. Люди починають розуміти, що необхідне обладнання (пакувальне, холодильне). Наступна тенденція – це кооперація. Вдалий приклад цього – лікарські рослини. Хтось є експортером, хтось надає приміщення для зберігання та сушіння сировини. Ці люди об’єднали свої бізнеси і їх наступна ціль – вийти на компанії посередників, які закуповують лікарські рослини».

Нові можливості для сільських підприємців

Особливо важливе розширення програми для Західної України, яка потерпає від найбільшого відтоку сільських мешканців за кордон на заробітки.

Леся Аронець, голова правління ГО «ГЦ «Еталон» (м.Івано-Франківськ), розповіла про західні регіони, які у цьому році беруть участь у конкурсі:

«За результатами реалізації минулого року, проект має надзвичайно важливу місію на селі. Тернопільська і Івано-Франківська області очолюють рейтинг з міграції українців у Європу. Цей проект дав можливість повірити у свої сили, у те, що можна заробити, не покидаючи сім’ї. Проект підвищує фінансову грамотність мешканців сільських громад. Наприклад, учасники з Прикарпаття відкрили равликову ферму і на сьогодні їх продукція є відомою на території області, а ресторани в Буковелі використовують їх у своїх стравах. Участь у соціальному проекті дала поштовх для подальшого розвитку сільських підприємців».

Довідково:

«Село: Кроки до розвитку» – щорічний конкурс та соціальний проект, спрямований на розвиток мікропідприємництва серед сільських мешканців. Основною його метою є розвиток мікропідприємництва в селах та окремих ОТГ та підтримка кращих бізнес-ініціатив громадян у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю з використанням місцевих ресурсів. Конкурс стартував у 2016 році і був реалізований у 3 районах Черкаської області. Щороку географія проекту розширюється і у 2019 році реалізується у 8 областях країни.

МХП – провідна компанія з промислового виробництва курятини в Україні. Агроіндустріальний холдинг активно впроваджує технологічні інновації на всіх етапах виробничої й управлінської діяльності, та є першою з українських агрохолдингів, що розпочала формування навколо себе екосистеми для технологічних стартапів і акселерації швидкозростаючих бізнесів. Холдинг сприяє розвитку 14 регіонів України, де представлені понад 30 підприємств групи.


Переглядів: 3034
Поширень: 1