Святкування Дня міста у Вінниці уже розпочалось – переможці 13-го ВІННИЦіЯнського кінофесту отримали «Летючих Слонів»

Ввечері 13 вересня у Вінниці нагородили переможців XIII-го ВІННИЦІЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно. Так традиційно у місті уже розпочали відзначати День міста. На Майдані Незалежності зібрались сотні людей, щоб подивитись на комедійні короткометражні стрічки, які стали лауреатами цьогорічного фесту. Ведучим свята був відомий український актор та популярний телеведучий Юрій Горбунов. Уже традиційно на фестиваль до Вінниці приїхали Анатолій Борсюк, Віктор Андрієнко, Ян Левінзон та Євген Чепурняк. Вперше завітали акторка та телеведуча Лілія Ребрик, а також легенда анімації Гаррі Бардін.

Урочисту церемонію за традицією відкрив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він відмітив, що за роки проведення фестивалю в цей день чи не вперше така тепла погода. І це при тому, що сьогодні п’ятниця, 13-те, пожартувавши, що, мабуть, вся команда кінофесту весь день перевіряла світло, звук та апаратуру, аби чого не трапилось, якщо вірити забобонам. Також він відзначив, що у самій Вінниці теж знімають кіно, і цього року уже буде третій історичний фільм. А в планах – зняти комедію, музику до якої запропонував написати лідеру гурту Pianoбой, вінничанину Дмитру Шурову, якому міський голова вручив «Золотого Летючого Слона».

Святкування Дня міста у Вінниці уже розпочалось – переможці 13-го ВІННИЦіЯнського кінофесту отримали «Летючих Слонів»

«Ми усі пам’ятаємо, яка була погода минулого року. Але той настрій, який створили в переддень святкування Дня міста на ВІННИЦіЯнському фестивалі так і залишився. І навіть після сильного дощу люди вийшли на вулиці і продовжили святкувати День народження міста. Команда Євгена Майданика не менше переживала, коли організовувала цей фестиваль, адже все-таки п’ятниця 13-те. Але фестиваль таки відбувся, і він створює чудову й доброзичливу атмосферу. Бо місто Вінниця – місто усміхнених і позитивних людей! Фестиваль традиційно відвідує дуже багато вінничан, спостерігаючи за всіма кінострічками. Приємно бачити «старих» зіркових друзів фестивалю: Анатолія Борсюка, який приїздить уже до нас 11 років поспіль, Євгена Чепурняка, Яна Левінзона, Віктора Андрієнка та багато інших людей, які з першого разу закохалися у наше місто. Нам було б дуже приємно, щоб і нові наші гості, такі як Гаррі Бардін та Лілія Ребрик, - теж так само полюбили наше місто. А Юрія Горбунова з Катериною Осадчою запрошую кожного року приїздити до нас на фестиваль! Бажаю сьогодні усім зарядитися позитивними емоціями і з гарним настроєм святкувати День народження Вінниці», - сказав Сергій Моргунов.

Святкування Дня міста у Вінниці уже розпочалось – переможці 13-го ВІННИЦіЯнського кінофесту отримали «Летючих Слонів»

Володар «Золотої пальмової гілки» Канського кінофестивалю 1988 року Гаррі Бардін у Вінниці вперше, хоча його батько народився саме тут. Гаррі Бардін – один із перших підписав лист проти анексії Криму, потім одним із перших написав лист в підтримку незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова. Напередодні  йому виповнилося 78 років. Він побажав щоб ВІННИЦіЯнський кінофест проходив і надалі, адже сподівається його відвідати ще раз.

Вперше саме на фестиваль приїхав і український актор та один з улюблених телеведучих країни Юрій Горбунов. «Для мене цей фестиваль відкрила моя дружина, яка в минулому році стояла на цій сцені і, приїхавши додому, запитала: чи знав я, що є такий чудовий фестиваль?! Я знав, але ніколи не бував на ньому. Надзвичайно приємно, що Вінниця – одне із тих міст, яке переймається кіно. Так, це кіно комедійне і пародійне, але всі люди, які знімають кіно, а саме – комедію, знають, що її дуже важко знімати. Адже комедія – це анекдот і річ суб’єктивна. Хтось сміється, а хтось ні, тому треба зробити все, щоб смішно було всім. Приємно, що саме Вінниця стала центром такого фестивалю», - поділився своїми враженнями Юрій Горбунов.

Святкування Дня міста у Вінниці уже розпочалось – переможці 13-го ВІННИЦіЯнського кінофесту отримали «Летючих Слонів»

А от Лілія Ребрик зазначила, що у Вінниці уже не вперше: «Я радію кожного разу коли приїжджаю до вас. Неодноразово були із виставами, і з комедіями, і з Юрою Горбуновим грали тут у виставі Чехова. Дякуємо, що завжди так тепло приймаєте. Ви вмієте усміхатися, радіти і величезне вам за це спасибі».

Всі, хто зібрався цього вечора біля сцени на майдані Незалежності, могли  подивитись кращі роботи, подані на фестиваль. Переможців, як і в минулі роки, нагородили статуетками у вигляді «Золотих Летючих Слонів», виготовлених ювелірною компанією «Діадема». Такі ж статуетки отримали і зіркові гості фесту. Які окрім того, що оголошували переможців, радували вінницьку публіку своїми виступами. 

Загалом цього року на участь у ВІННИЦІЯнському кінофестивалі надійшло більше 100 робіт з 8 країн світу. 

Перемогу у номінації «Шорт, побери» отримала робота «Геть забобони»  FAMO. Переможцями номінації «Анімація» став мультфільм «Восьминоги» від GOBELINS L’ECOLE DE L’IMAGE. А у номінації «Реклама» перемогла реклама послуг кабельного телебачення. Перше місце серед музичних кліпів посів ролик компанії «Чоткий паца» на відеокліп «Зачепила». Переглядів: 2289
Поширень: 3