Вінничан запрошують на заходи І Всеукраїнського інструментального конкурсу ім. І. Я. Падеревського

28 лютого – 1 березня у Вінниці відбудеться Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського. У його рамках відбудуться конкурсні прослуховування, майстер-класи, концерти та спілкування з професійними музикантами з різних куточків України та Польщі. Про деталі музичної події розповіли сьогодні під час прес-конференції у міський раді. 

Кілька років поспіль навесні до дня народження Ф. Шопена у приміщенні Вінницької дитячої музичної школи №1 відбувається культурно-освітній проєкт «Шопенівські зустрічі», який започаткований викладачами фортепіанного відділу в 2017 році. 

У рамках «Шопенівських зустрічей» щорічно відбуваються концерти та перформанси, присвячені творчості Фридерика Шопена, а також, велика увага приділяється популяризації творчості видатного композитора, піаніста, диригента, державного діяча Польщі Ігнація Яна Падеревського. Життя І. Я. Падеревського тісно пов’язане з Україною та, зокрема з Поділлям. Композитор народився у листопаді 1860 року в селі Курилівка Подільської губернії (нині це Вінницька область). 

У рамках проекту «Шопенівські зустрічі» 28 лютого – 1 березня розпочне свою історію Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського, організаторами якого є Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці, Вінницька дитяча музична школа №1 та ГО «Простір майбутнього».

Вінничан та гостей міста запрошують на заходи Першого Всеукраїнського інструментального конкурсу ім. І. Я. Падеревського

«Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського проходитиме за підтримки міського голови Сергія Моргунова та міської ради. Цей конкурс підтримали дуже багато інституцій і за це ми їм вдячні, це:  Вінницька ОДА, Національний банк Польщі, Поморська філармонія ім Падеревського, Музична академія імені Падеревського в Познані, Польсько-Український фонд ім Падеревського, Спілка польських камерних виконавців, Польський музичний центр, Торнтонська школа музики в університеті Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі, художнє товариство Porta Musicae, ГО «Центр розвитку і партнерства «Полонія». Меценатом конкурсу є вінницький ювелірний завод «Діадема». Велика подяка консулу Генерального Консульства Республіки Польща від імені міського голови. Адже ви співпрацюєте з нами не лише в галузі культури, а й у освітніх проектах, у сфері економіки тощо. Маємо надію, що наша співпраця буде поглиблюватися і надалі. Тож, запрошуємо вінничан та гостей міста прийти у музичну школу на концерти та майстер-класи, а 1 березня у філармонії побувати на гала-концерті. Тож, приходьте і насолоджуйтесь музикою та мистецтвом», – каже заступник міського голови Галина Якубович.

Генеральний консул Генерального Консульства Республіка Польща у Вінниці Дамян Цярцінські розповів, що Ігнацій Ян Падеревський – відомий піаніст, композитор і музикант, який виступав на багатьох сценах світу, передусім у західній Європі і США. «Він був настільки популярним музикантом, що у США збирав на концертах по кільканадцять тисяч людей. Це непересічна людина не лише у сфері музики. Ян Падеревський – видатний суспільний діяч Польської держави, був  першим прем’єр-міністром Польщі і міністром закордонних справ. Він народився під Вінницею, в маленькому селі Курилівка. Вінничани можуть пишатися таким земляком, – зазначив Дамян Цярцінські. – До речі, наше консульство в цьому році відзначає 10 років від дня заснування у Вінниці, і цей конкурс стане одним з елементів нашого святкування».

Вінничан та гостей міста запрошують на заходи Першого Всеукраїнського інструментального конкурсу ім. І. Я. Падеревського

Директор Вінницької дитячої музичної школи №1 Тетяна Бурдейна-Публіка розповіла, що у конкурсі будуть дві номінації: «соліст» (фортепіано та струнно-смичкові інструменти) «камерні ансамблі».  «Протягом двох днів – 28 і 29 лютого,  у Вінницькій музичній школі №1 відбуватимуться конкурсні прослуховування. Потім професійне журі обере найкращих. А 1 березня відбудеться гала-концерт у Вінницькій обласній філармонії, де і нагородять переможців», – зазначила Тетяна Бурдейна-Публіка.

Щодо призів і подарунків, то серед них – майстер-класи у Польщі, які триватимуть майже тиждень, лімітована версія банкнот з зображенням Падеревського, збірники нот, аудіоколонки, навушники тощо.

Довідка

28 лютого у рамках конкурс у дитячій музичній школі №1 відбудуться конкурсні прослуховування молодшої групи  у номінації «Соліст», всіх груп у номінації «камерний ансамбль». Також відбудуться майстер-класи: 17.00 – 19.00 майстер-клас Йоанни Конажевської (скрипка, Польща) у аудиторії 101; 17.00 – 19.00 майстер-клас Марека Шлезера (фортепіано, Польща).

29 лютого проходитимуть прослуховування середньої та старшої груп у номінації «соліст» (фортепіано, струнно-смичкові інструменти). О 14.00 розпочнеться майстер-клас Павла Купіна (віолончель, Україна), а о 16.00 – майстер-клас Пьотра Ружанського (фортепіано, Польща).

1 березня о 15.00 у Вінницькій обласній філармонії відбудеться  гала-концерт та церемонія нагородження.Переглядів: 2811
Поширень: 0