Респіратори, які привезли до Вінниці минулої суботи, вже розвозять по медичних закладах

Сьогодні 2000 засобів додаткового захисту отримали Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В міський пологовий будинок №2 надійшло 500 респіраторів. До завтра ще півтори тисячі засобів захисту для медичного персоналу завезуть до міської лікарні швидкої медичної допомоги.  

Директор Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза розповідає, що останні вихідні були насичені новими поповненнями: надійшло 86 сучасних карет швидкої допомоги, які були закуплені через міжнародні тендери в рамках програми Уряду Гройсмана сьогодні резерв центру поповнився двома тисячами захисних медичних респіраторів, які придбали для лікарень міста та області Володимир Гройсман та Сергій Моргунов.  

«На сьогодні така допомога  вкрай необхідна для медичних працівників, які виїжджають на виклики. Такою маскою-респіратором можна користуватися в межах двох годин, а потім потрібно замінювати на нову. Респіратор ефективніший за рахунок того, що тут кращий захист медичного працівника, вона має більшу щільність і кращу якість. Всі 120 бригад, які є у вінницькій області, всі медичні працівники отримають таку маску-респіратор», - каже Анатолій Пірникоза.  

Респіратори, які привезли до Вінниці минулої суботи, вже розвозять по медичних закладах

Також він зазначив, що сьогодні центр має в резерві 35 тисяч медичних масок. Разом з тим, ці одноразові засоби потребують частої заміни, і в період епідемії будуть надзвичайно швидко розходитись. Тому запаси потрібно поповнювати постійно і швидко. 

Директор КНП «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2» Анатолій Фесун розповів, що для працівників закладу передали більше 500 респіраторів. «Нам важко спрогнозувати, на скільки вистачить їх та того резерву масок, що є у нас, оскільки досвіду роботи в умовах такої пандемії  у нас не так багато. Головне, щоб у нас був запас засобів захисту.  Ми сьогодні отримали досить цінну допомогу, вона є і дієвою, і своєчасною, тому що заклад працює напружено. Ми ще й будемо одною з тих лікарень, які будуть надавати допомогу жінкам, які могли контактувати або захворіти на коронавірус. Тому ми дуже задоволені, що колишній і теперішний міські голови так своєчасно надали цю допомогу. Ми знаємо, що створено фонд «СтопВірус» у «Подільській громаді», до якого долучаються меценати, люди доброї волі, які допомагають. І це на сьогоднішній день дуже своєчасно», - сказав Анатолій Фесун

Респіратори, які привезли до Вінниці минулої суботи, вже розвозять по медичних закладах

Голова наглядової ради фонду громади "Подільська громада" Андрій Дручинський додає, що респіратори також вже передали на міський відділ поліції та почали передачу на інші заклади охорони здоров’я міського та обласного підпорядкування. «10 тисяч – в теперішній ситуації, це, звичайно, невелика кількість. Потреба є значно більшою. Саме тому завтра буде збиратись наглядова рада фонду, будемо визначатися з потребами, формувати пріоритети. В середу-четвер будемо здійснювати закупку за ті гроші, які передають нам небайдужий бізнес і громадяни Вінниці. Дякую всім людям, які допомагають наповненню бюджету фонду «СтопВірус», - каже Андрій Дручинський.Переглядів: 3500
Поширень: 1