Якщо впродовж січня-червня попереднього року до плану-графіку проведення документальних перевірок було включено 84 підприємства регіону, то на аналогічний період 2013 року – всього 38 платників. Про це у ході прямого ефіру на Вінницькому обласному державному радіо повідомила начальник ГУ Міндоходів у Вінницькій області Ірина Зленко.

Таке послаблення податкового тиску, підкреслила посадовець, не вплинуло на результативність, а навіть навпаки. Завдяки ретельному доперевірочному аналізу отриманої від платників податкової звітності, моніторингу фінансово-господарських ризиків, і як наслідок, відбору до перевірок лише потенційних порушників, сума донарахованих узгоджених податкових зобов’язань за однією цьогорічною плановою перевіркою на 24 тис.грн. перевищила минулорічні донарахування.

Ірина Зленко наголосила що про суми сплачених податкових та митних платежів, які за півроку перевищили 2 млрд. 182 млн.грн. та на 98 відсотків сплачені суб’єктами господарювання регіону добровільно, ще 3 роки тому вдавалося збирати за весь звітний рік.

Підсумовуючи тему, Ірина Зленко, додала, що така тенденція дозволяє констатувати – бізнес стимулює не стільки загроза застосування штрафних санкцій, скільки усвідомлення та прийняття позитивних змін у сфері податкової, митної, інвестиційної політики на рівні держави. У подальшому, підвищити якість і зменшити термін проведення аудиту міндоходівці планують за рахунок запровадження електронних перевірок. Зазначена ініціатива вже винесена на обговорення з громадськістю.Переглядів: 2346
Поширень: 0