До міста прибув гуманітарний вантаж з Канади для поранених в зоні АТО бійців. Це повна фура з медичним інвентарем, серед якого – багатофункціональні ліжка, мобільні ванни для поранених, візки, милиці, ходунки тощо. Частина такої необхідної в теперішніх умовах допомоги буде відправлена у військовий госпіталь, що по вулиці Свердлова, інша, мобільна, – на передову.

Вінничани продовжують активно збирати гуманітарну допомогу для українських бійців, які боронять Україну на сході країни. Також до цієї справи долучаються й люди з інших країн. Так, в кінці листопада кур’єрською поштою було доставлено посилку від громади американського побратима Вінниці, Бірмінгему, – це ліки, набори першої медичної допомоги, кровоспинні матеріали, загалом – 115 кг медикаментів і препаратів. 13 грудня прибула гуманітарна допомога від ще одного побратима нашого міста, польського Кельце, на загальну суму понад 560 тисяч гривень. Це кровоспинні бинти та тактичні джгути американського виробництва.

 До Вінниці з Канади привезли фуру допомоги з медичним інвентарем для поранених бійців із зони АТО

А днями до Вінниці доставили гуманітарну допомогу з Канади, яка складається з медичного інвентарю. «Тут дуже необхідні для хлопців речі, від носилок та елементарних штативів для крапельниць до пересувних ванн, у яких можна мити поранених у палатах, та мобільних туалетів для хлопців, які не можуть ходити. Тобто все те, чого сьогодні так потребує польова медицина і власне медицина військового госпіталю. Я дуже вдячний тим людям, які відгукнулися та забезпечили транспортування та доставку вантажу з Канади до Вінниці. У цьому питанні допомогли в.о. міського голови Сергій Моргунов та депутат міської ради Павло Яблонський. Я вважаю, що зараз дуже важливо допомагати нашим хлопцям, і до цього процесу потрібно долучатися всім, хто може, – каже голова правління БФ «Подільська громада» лідер гурту ТІК Віктор Бронюк. – Крім того, сьогодні дуже багато українців за кордоном готові допомагати. Я зі свого досвіду знаю, що будь-яка справа, яка спочатку здається неможливою, завжди вдається, коли ти починаєш в це вірити, збирати навколо себе людей, які в це теж вірять».

 До Вінниці з Канади привезли фуру допомоги з медичним інвентарем для поранених бійців із зони АТО

«Ми зараз переживаємо складні часи, тому кожен як може повинен долучатися і допомагати. До мене звернувся Віктор Бронюк і сказав, що є можливість отримати допомогу з-за кордону, і ми долучилися. Сьогодні доставили гуманітарну допомогу з Канади. Це медичне обладнання, яке було у користуванні. Тут є багатофункціональні ліжка, матраци, ходунки, милиці, візки, спеціальні стільці. А також – перев’язочні матеріали, памперси тощо. Тобто те, що необхідно для лікування поранених», – розповів депутат міської ради Павло Яблонський.

 До Вінниці з Канади привезли фуру допомоги з медичним інвентарем для поранених бійців із зони АТО

Це підтверджує начальник хірургічного відділення військового медичного госпіталю, який розташований у м. Сватові Луганської області Юрій Бєлєєнко: «У госпіталях лежать важкопоранені, в тому числі й з ампутованими кінцівками, яким важко пересуватися самим. Їм дуже потрібне обладнання, яке ми отримали з Канади. Воно якісне та багатофункціональне і ним можна буде замінити старий інвентар, який вже вийшов з ладу», – каже він.

Частину отриманої допомоги передадуть до вінницького військового госпіталю, іншу – у шпиталі на передову. «Цим розподіленням займатимуться військові лікарі. Безумовно, функціональні ліжка досить важкі і не дуже потрібні на передовій, бо там, у першу чергу, важлива мобільність, і користі від них там не буде, тому такі ліжка будуть направлені до госпіталю у Вінниці, де лікуються поранені. А такі речі, як мобільні туалети, милиці, тощо, - однозначно необхідні на передовій», – зазначив Віктор Бронюк.

Також у гуманітарній допомозі були іграшки, які передадуть у дитячі будинки на Сході України.Переглядів: 4092
Поширень: 0