Результати загальнонаціонального опитування: українці впевнені у перемозі над російськими окупантами

Соціологічна група «Рейтинг» провела тринадцяте загальнонаціональне опитування українців з початку війни: «Зовнішньополітичні орієнтації українців».

Згідно з результатами опитування, 93% опитаних впевнені у тому, що Україна зможе відбити напад росії. Високий показник впевненості спостерігається серед мешканців усіх макрорегіонів та представників різних вікових груп.

Втім, попри високий рівень впевненості у перемозі, респонденти більш «тверезо» оцінюють терміни досягнення перемоги у війні.

«Сьогодні більшість (67%) вважають, що для перемоги потрібно не менше півроку, або ж і більше часу. У перемогу за кілька місяців вірять чверть опитаних, за кілька тижнів – близько 6%. Дещо більше тих, хто прагне перемоги у більш короткий термін, – серед старших. Водночас навіть у цій віковій групі половина опитаних бачить перспективу перемоги за півроку-рік», - вказано в результатах опитування, що опублікувала Соціологічна група «Рейтинг».

Слід також зазначити, що переважна більшість українців підтримують вступ держави до Євросоюзу. До того ж, зросла підтримка й у питанні щодо вступу України до НАТО.

«87% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму (проти – 4%, не проголосували б – 8%). Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів та вікових груп. 69% опитаних вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років (40% – протягом 1-2 років, 29% – до п’яти років). Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% – за 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу. Зросла підтримка вступу до НАТО: на референдумі цю ініціативу підтримали б 76%, проти – 10%, не проголосували б 12%. У березні 2022 підтримували вступ до Альянсу 68%. На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО обережніше сприймається мешканцями сходу країни (55% - за вступ, 20% – проти, 22% не прийшли б на голосування)», - повідомляється у результатах опитування.

Незмінною залишається зневага українців до представників країни-агресора та її прибічників. Так, абсолютна більшість респондентів негативно ставляться до очільників Білорусі Олександра Лукашенка (95%) та росії Володимира Путіна (98%).

Опитування проводилось 18-19 червня 2022 року.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.Переглядів: 800
Поширень: 0