Вінницький Терцентр продовжує надавати соціальні послуги вінничанам та переселенцям похилого віку

У Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування надають соціальні послуги людям, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання або в умовах денного перебування. До складу Терцентру входять: два відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, два відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги, Муніципальна служба супроводу для осіб з інвалідністю по зору І групи та пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

Відділення денного перебування надає базову соціальну послугу – соціальної адаптації громадянам похилого віку та особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують надання послуги соціальної адаптації з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, організації дозвілля та відпочинку.

На безоплатне отримання послуги соціальної адаптації мають право:

  • особи з інвалідністю І групи незалежно від доходу отримувача соціальних послуг;
  • громадяни, у разі, якщо їх середньомісячний сукупний дохід менше 4-х прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Відділення денного перебування забезпечує надання соціальних послуг за рахунок отримувачів соціальних послуг або третіх осіб:

  • громадянам, у разі, якщо їх середньомісячний сукупний дохід більше 4-х прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб;
  • надання соціальної послуги соціальної адаптації понад обсяги, визначені державними стандартами.

«Відділення денного перебування здійснює надання послуги соціальної адаптації на різних факультетах та гуртках. Зокрема, з комп’ютерної грамотності, англійської мови, психології, здорового способу життя, рукоділля, української мови, краєзнавства. Є також фото та кіно гуртки, покер, музичний гурток та «Творча майстерня». Втім, під час воєнного стану, аби не наражати на небезпеку наших підопічних, проведення гуртків призупинено. Відновити цікаве дозвілля плануємо у вересні», - зазначає директорка Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Галина Бачинська.

Відділення соціальної допомоги вдома надає базову соціальну послугу – догляд вдома за місцем проживання\перебування громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, та які не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд та допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому порядку:

  • громадянам похилого віку;
  • особам з інвалідністю, які досягли 18-річного віку;
  • хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

На безоплатне отримання соціальної послуги догляду вдома мають право:

  • особи з інвалідністю І групи незалежно від доходу отримувача соціальних послуг;
  • громадяни, у разі, якщо їх середньомісячний сукупний дохід менше 4-х прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Відділення соціальної допомоги вдома забезпечує надання послуг за рахунок отримувачів соціальних послуг або третіх осіб:

  • громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування, і мають рідних, які повинні їм забезпечити догляд та допомогу;
  • громадянам, у разі якщо їх середньомісячний сукупний дохід більше 4-х прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб;
  • надання соціальної послуги догляду вдома понад обсяги, визначені державними стандартами.

Соціальна послуга догляду вдома включає:

  • придбання та доставку продуктів харчування та ліків;
  • оплату комунальних послуг;
  • допомогу в оформленні субсидій;
  • послугу супроводження;
  • консультування;
  • представництво інтересів тощо.

Директорка Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Галина Бачинська зазначає, що працівники Терцентру продовжують підтримувати літніх вінничан та внутрішньо переміщених осіб похилого віку. Всі отримувачі послуг відділення соціальної допомоги вдома не залишені без уваги та забезпечені усім необхідним.

«Вкрай важливо, щоб люди похилого віку відчували підтримку та турботу в такий складний час. Соціальні робітники надають соціальні послуги відповідно до затвердженого графіка відвідувань. Приходять до підопічних за місцем проживання: доставляють продукти харчування, ліки – все необхідне. Вони постійно моніторять індивідуальні потреби своїх підопічних та роблять все, щоб їх задовольнити. Крім того, у разі нагальної потреби, підопічні можуть безпосередньо зателефонувати до свого соціального робітника», – каже директорка Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Галина Бачинська.

Додаткова інформація щодо роботи відділення соціальної допомоги вдома за телефоном: (0432) 67-05-64. Деталі про роботу відділення денного перебування можна дізнатись за номером (0432) 67-05-90.



Переглядів: 2039
Поширень: 1