У Вінниці показали перший дитячий будинок сімейного типу

Сьогодні, 28 грудня, заступник міського голови Вінницької міської ради Галина Якубович та представники соціальних служб відвідали дитячий будинок сімейного типу. Це перший подібний будинок у місті, який створили в рамках державної програми. Галина Якубович привітала родину із прийдешніми новорічно-різдвяними святами від імені міської ради та виконавчого комітету. 

Для сім’ї, яка тільки но почала обживатися на новому місці, передали телевізор та диван. 

У Вінниці показали перший дитячий будинок сімейного типу

У дитячому будинку сімейного типу наразі виховується троє прийомних дітей. Будинок для родини придбали за  кошти державної субвенції та місцевого бюджету Це двоповерхова будівля у мікрорайоні Старе місто. Загальна площа будинку понад 250 квадратних метрів. У кожної дитини власна кімната. Біля будинку є садок, на подвір’ї – альтанки та гараж. Також є присадибна ділянка, де можна вирощувати городину. 

«Будинок було придбано в рамках державної субвенції, яка вже другий рік поспіль за ініціативи Уряду була реалізована на місцях. В цьому році ми придбали за рахунок субвенції п’ять квартир, які були розподілені відповідно до черги особам  з числа сиріт, це діти від 18 до 23 років, а також ось цей будинок. Коли ми його вибирали, то дивилися, щоб у будинку було просторо, був зроблений перший ремонт. Ми вдячні тим, хто продав нам це житло, адже навіть деякі речі і іграшки вони тут залишили, деякі речі купили за кошти міського бюджету. Важливо, що така молода сім’я виявила бажання виховувати діток у одній великій родині. Добре, що дітки виховуватимуться у родині, а держава зі свого боку їх підтримує і надає житло», - розповіла заступник міського голови Галина Якубович.

У Вінниці показали перший дитячий будинок сімейного типу

Батько сімейства  Віталій розповів, що він вже довгий час працює з дітьми як тренер з флорболу (один з різновидів хокею), він з дружиною мають двох дітей і давно мріяли взяти в свою родину дітей з інтернату, але не було відповідної житлової площі. Уже майже місяць сім’я обживається у новому будинку.

«Ми заселилися в будинок 6 грудня. Незвично було після маленької квартири переїхати до такого великого будинку. У нас зараз багато роботи, маємо працювати, адже в подальшому пануємо взяти на виховання ще дітей. На разі ми виховуємо троє прийомних дітей – дві дівчини та один хлопчик, також є двоє наших. Плануємо взяти до восьми дітей, адже у будинку має проживати 12 чоловік. Ми звикаємо до нового нашого графіку життя», - поділився своїми враженнями батько сімейства Віталій.

Мати Ганна зазначила, що діти у всьому допомагають по господарству. Улюблене місце у родині – кухня. Тут дівчатка вчаться готувати, влаштовують навіть арт-терапію, спілкуються і діляться враженнями, як пройшов їхній день. Переглядів: 7718
Поширень: 0