У Вінниці розроблять нову програму розвитку ІГС

25 червня у Хаб. Вінниця, представники/ці інститутів громадянського суспільства, департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради, КП «Інститут розвитку міст», провели публічну консультацію з заінтересованими сторонами, щодо написання нової міської програми розвитку ІГС на 2019-2020 рр.

Попередня програма закінчилась у 2017 році і наразі відсутній чіткий механізм врегулювання підтримки та співпраці між ІГС та місцевою владою. Саме з метою запуску процесу написання нової програми, громадською організацією «Центр UA» була організована публічна консультація, участь у якій взяли більше 20 представників різних організацій.

Під час консультації, Роман Бочевар, директор департаменту правової політики та якості ВМР, коротко окреслив, ключові завдання програми підтримки ІГС 2015-2017 рр.: «Головним завданням попередньої програми було створити і запустити в дію ХАБ для підтримки ІГС, що ми і зробили. Наразі є приміщення, яке досить жваво використовують громадські організації. Сьогодні йде становлення його функціональних можливостей. Також в рамках попередньої програми були прописані Форуми ІГС, які були реалізовані у 2016 та 2017 роках та було проведено дослідження по потребах ІГС та інші заходи.»

У Вінниці розроблять нову програму розвитку ІГС

Після чого розпочалось обговорення необхідності програми та готовності громадського сектору працювати над її створенням.

«Для чого громадським організаціям влада, більш-менш зрозуміло, а для чого ми, громадський сектор, владі? Щоб програма була повноцінною - потрібно розуміти взаємовідносини і взаємні очікування» - запитав Юрій Степанець, ГО «Наше поділля».

«Для нас, як комунального підприємства, важлива співпраця у декількох сферах. Це - поширення достовірної інформації, що наразі робить місцева влада, та фахова підтримка та рекомендації від ІГС, які є гарними експертами в деяких сферах. Було б чудово, якби ми об’єднали наші сили і працювали над спільними цілями і баченням розвитку міста» - прокоментувала Аліна Дяченко, директорка КП «Інститут розвитку міст».

У Вінниці розроблять нову програму розвитку ІГС

Учасники консультації дійшли згоди, щодо важливості врахування компоненту співучасті для підвищення розуміння департаментами діючих ІГС, а з громадським сектором - взаємовигідного підсилення програми, які є у пріоритетах департаментів.

Велику увагу було приділено потребі у підвищені організаційній спроможності ІГС через навчання, стажування, обміни досвідом та ін. Учасники консультації дискутували, щодо підтримки ініціатив, які не мають часу, ресурсів та навичок розвивати інституційну сталість, але у них є величезне бажання і потенціал організовувати якісні проекти для вузької цільової аудиторії. Такі організації потребують наставництва, консультацій, і пропонують врахувати і їх потреби при написанні програми.

У Вінниці розроблять нову програму розвитку ІГС

«Третина жителів Вінниці – пенсіонери, і, на жаль, ми ніяк їх не задіюємо у життя міста. Наша організація займається їх дозвіллям і людей для яких наша діяльність є важливою – дуже багато, вони приходять, спілкуються і ми не маємо часу займатись бюрократією. Нам важливо, щоб нам хтось допоміг написати грант та допоміг у звітуванні. Люди поважного віку не чекають, коли ми щось виграємо, вони вже зараз потребують якісної роботи з ними» - зазначив Олександр Шемет, Вінницький КВК, Дід Мороз.

У Вінниці розроблять нову програму розвитку ІГС

«Можна виділити декілька ключових блоків, над якими будуть працювати малі робочі групи: організаційна спроможність, співучасть, робота з громадою та публічність. Це поки що попередній перелік, який буде змінюватись, якщо будуть виникати додаткові пропозиції у робочих групах від ІГС» - підсумувала Олена Данілова, регіональна координаторка ГО «Центр UA».

 Переглядів: 3668
Поширень: 0